Turistinis plaukimas Minija

Minija - ilgiausia vakarų Žemaitijos upė. Jos ilgis siekia apie 213 km. Minijos baseino plotas yra 2942,1km.

Minijos upė išteka iš Sydeklio ež. (212,9 km, aukštis 178 m) rytinės užpelkėjusios dalies. Ištekėjęs upeliukas dar vadinamas Mova. Tai siauras lengvai žingsniu peržengiamas upeliukas. Mova įteka į Ilgio ež, o iš jo ištekėjusi vadinama Kliurkė, kuri perteka per Pluotinalio ežerą. Iš Pluotinalio ežero ištekantis upelis pasipildo ir Saloto ežero vandenimis ir įteka į Didovo ežerą. Iš Didovo ežero išteka jau vandeningesnis ir sraunesnis upelis, kuris jau vadinamas Minija. Tokia Minijos pradžia.

Lyginant su kitų Lietuvos upių baseinais - čia iškrenta daugiausia kritulių. Minijos upė turi devynis pagrindinius intakus: Palą, Alantą, Žvelsvą, Agluoną, Veiviržą, Tenenį, Sausdravą, Babrungą, Mišupę, Salantą. Minija prateka per Ilgio, Pluotinalio, Didovo ežerus. Upė vingiuoja per šiuos mietus ir miestelius: Gargždus, Priekulę, Karteną, Kintus. Čia aptinkamos vertingų migruojančių žuvų - lašišų, šlakių, žiobrių nerštavietės. Taip pat upėje gausu ir žuvims artimų organizmų - upinių nėgių nerštaviečių.

Įdomiausias Minijos baras – Dyburių kilpa. Siauriausioje vietoje – 100 metrų, aplink kilpą siekia 4 km. Upė čia nukrenta beveik 9 metrus, labai stipri srovė potvynių metu. Plaukiant atsiveria statūs skardžiai. Nuo apžvalgos aikštelės atsiveria nuostabūs vaizdai. Kadangi ši teritorija priklauso Salantų regioniniam parkui, už plaukimą reikia papildomai mokėti 1 Euro mokestį.

Baidarių nuomos kainas žiūrėkite skirtuke ,,Baidarių nuoma

 
Maršrutai
Kartena – Rūdaičiai 30 km
Aleksandravas – Dauginčiai 12 km
Aleksandravas – Kartena 24 km
Raguviškiai – Rūdaičiai 20 km
Baubliai – Rūdaičiai 15 km
Pikteikiai – Rūdaičiai 10 km
Žvelsėnai – Rūdaičiai 5 km